Szybki kontakt - 518-237-416 mirekc61@o2.pl

Historia ogrodu im. Miczurina w Czerwionce – Leszczynach

Nasz ogród powstał i został zarejestrowany w 1932 roku.
Obecnie na powierzchni 16,3 hektara wydzielono 294 działki. Teren ten składa się z trzech części. Pierwsza powstała w 1932r. Na początku liczyła kilkanaście działek, później wydzierżawiono więcej ziemi. Działkowcy własnym kosztem przekształcili ten obszar w 102 zielone ogrody. Druga część obejmowała 101 działek, powstała w 1946r, a trzecia z 91 działkami w 1948r.

Historia Delegatury od początku do czasów dzisiejszych

Pierwszą siedzibą Delegatury Rejonowej w Rybniku był POD „Ogródek” w Rybniku przy ulicy Jankowickiej, ze względu na likwidację ogrodu Delegaturę przeniesiono na POD „Kolejarz” w Rybniku przy ulicy Parkowej, tu z kolei ze względu na małą powierzchnię biurową i brak możliwości jej rozbudowy siedzibę Delegatury po raz kolejny przeniesiono do Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Jedność-Florian” w Rybniku przy ulicy Wodzisławskiej 87, gdzie natychmiast przystąpiono do rozbudowy Domu Działkowca tegoż ogrodu, by spełnił funkcjonowanie dla ogrodu i dla Delegatury.
Delegatura Rejonowa w obecnym kształcie skupia wokół siebie 85 Rodzinnych Ogrodów Działkowych z następujących miejscowości: Adamowice, Czernica, Czerwionka-Leszczyny, Jastrzębie-Zdrój, Mszana, Marklowice, Pszów, Racibórz, Radlin, Rybnik, Rydułtowy, Suszec, Ornontowice, Wodzisław Śl, Zebrzydowice i Żory.

Plan ogrodów

rod-miczurina-dzial-1
rod-miczurina-dział-2
rod-miczurina-dział-3

Aktualne wydarzenia w naszym ogrodzie

error: Content is protected !!